İyi Kehânet Yapma Rehberi

Yalansavar

Yalansavar olarak bundan böyle her sene yapmayı düşündüğümüz bir podcast kaydı gerçekleştirip yayımladık geçen hafta: 2018 Kehanetleri…

Bu kayıtta 2017’nin sonunda TV’lerde veya gazete röportajlarında medyumluk güçlerine veya astroloji bilgilerine dayanarak 2018 hakkında yapılmış bir takım kehanetlerin gerçekleşip gerçekleşmediğine baktık. Sonuç tahmin ettiğiniz gibi fiyasko. Detayları zaten programda dinlersiniz… Benim bu yazıdaki amacım başka: Programda da vadettiğim üzere “kehanet yapmak isteyen gençler” için bir kılavuz hazırladım. Gözünüz korkmasın. Aslında çok kolay! Siz de tutma olasılığı yüksek kehanetlerde bulunabilirsiniz 🙂 Aşağıdaki kontrol listesine uysun yeter!

NE: Konu seçimi

İyi ve tutma olasılığı yüksek bir kehanette bulunmak istiyorsanız, konu seçimi çok önemlidir. Konunuz mümkün olduğunca çok sayıda insanı ilgilendirmeli. Örneğin önümüzdeki yıl nalburiye satışlarındaki değişim hakkında bir kehanette bulunursanız hitap ettiği kitle çok dar kalır. Kehanet yapmaya değmeyecek bir konu olur bu. Bu sebeple biraz daha makro ölçekli konular ele alınmalıdır. Şüphesiz bu konular:

  • Doğal afetler (deprem, sel, taşkın, küresel ısınma, iklim…

View original post 929 more words

Comments Off on İyi Kehânet Yapma Rehberi

Filed under personal

Comments are closed.